BU HAFTA KARA HAFTA "KARA HAFTA İSTANBUL"

Pazartesi, Ekim 19, 2015 Hepimiz bir kerede olsa  Agatha Christie’in o büyüleyici romanlarından birini okumuşuzdur. Başucu kitabı niteliği taşıyan bir kaptırdın mı kendini bırakamadığın Dedektif Hercule Poirot mecaraları hep aklımızın köşesindedir. Peki halimiz böyleyken nedir bu Kara Hafta İstanbul diyerek söze başlayalım. Agatha Christie’in doğumunun 125. yılı şerefine 22-24 Ekim tarihleri arasında konferanslar, söyleşiler, imza günleri ve film gösterimlerini içeren, Pera Palace Hotel Jumeirah’da ilk kez gerçekleşen polisiye dolu bir etkinliktir. 


 Etkinlik kapsamında Türkiye’den en önemli polisiye yazarlarından Ahmet Ümit ve Celil Oker, İngiltere’den Alexander McCall Smith, Amerika'dan Leslie Klinger, İtalya’dan Roberto Costantini ile Kolombiya’dan Mario Mendoza Zambrano etkinlikte olacak. Yazar Esmahan Akyol, Erol Üyepazarcı, İşveç’li yazar Arne Dahl, yazar ve çevirmen Algan Sezgintüredi ve Sevil Atasoy katılımcılar arasında.
  Polisiye severlerin dikkatini çekecek bu etkinlikte hem Agatha Christie’in doğum gününde anılacak hem de yazarlarla buluşma fırsatı yakalayacağız.

ETKİNLİKLER ve SAATLERİ İSE ŞÖYLE;

 23 Ekim Cuma akşamı 17.00’de Ayşe Erbulak moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Kadın Dedektifler’, Osmanlı’dan bu yana polisiye denilince akla gelen isim Erol Üyepazarcı’nın yönettiği ‘Katilin Peşinde’ adlı oturum 18.00’de ve 19.00’da asıl merakla beklenen “Suç ve Ceza” başlıklı Agatha Christie’nin torunu Mathew Prichard’ın da katılacağı söyleşi başlıyor olacak. Sakın kaçırmayın demeden olmaz!
 24 Ekim Cumartesi de tüm merakımız, neşemiz ve "Cumartesi ne yapmalı?" sorusunu akla bile gelmeden direk Pera Palas Hotel’a ışınlanıyoruz. 17.00’da Ahmet Ümit’in katldığı ‘Roman Kahramanı Olan Dedektif’ isimli söyleşi, 18.00’da ise “Katil Kim?” ismiyle Beyoğlu Kitapevlerinde yazarlar kitaplarını imzalıyor olacak.

 Ayrıca cam fanuslar içinde özel baskı polisiye eserler sergileniyor olacak. Etkinliğin tamamen ücretsiz oluşunun altını üstünü renkli kalın puntolarla çizerken polisiyenin bitmeyecek gerilimi, merakı ve heyecanının hep başucumuzda kalması dileğiyle..

Daha fazla bilgi isterseniz buraya tıklayabilirsiniz..


İyi SÖYLEŞİLER J


You Might Also Like

0 yorum

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *