İSTANBUL COFFEE FESTIVAL 2015

Pazartesi, Ekim 26, 2015


 22-25 Ekim tarihleri arasında İstanbul buram buram kahve koktu.. Bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Coffee Festival yoğun ilgiyle gerçekleşti. Önünden geçerken neden kullanılmadığını düşündüğümüz Haydarpaşa Garı'nın o muazzam güzelliği içinde dolu dolu bir programla ve katılımcılarıyla harika 4 gün yaşandı. 


 Dünyanın farklı yerlerinden gelen kahveleri tatma fırsatı bulduğumuz, yerli yabancı profesyonel baristaların bizler için hazırladığı kahveleri tattığımız ve showlarını izlediğimiz, günlük hayatımızda bildiğimiz uğrak yerimiz olan kahve mekanlarına bilmediğimiz yeni mekanları eklediğimiz, kahve yapım tekniğini öğrenme fırsatı yakaladığımız atölyelere katıldığımız ve bunun yanında kahve içme tekniğinin de olduğunu öğrendiğimiz J dolu dolu geçen bir festival oldu bence bizler adına... 


 "Kahve çekirdekleri nereden geliyor? Kahve nasıl yetişir? En iyi nerede yetişir? Nasıl işlenir, nasıl sunulur? İyi kahveyi nasıl anlarız? Peki içmeyi en çok sevdiğimiz kahve hangisi? Kahve aroması ve nota farkı neydi?" gibi tüm bu sorulara cevap aradığım ve bulduğum bu festivalde kahve tadımları ve yeme-içmeden fırsat bulunca sergilere göz atıp kalan vaktimi iyi değerlendirebildim desem yalan söylemiş olmam..


 Bablyon'un içeri kurduğu sahnede bir kez daha müzik eşliğinde kahve yudumlamak ne de güzel diyerek dolaştım durdum gar içinde.. Bu güzel festivalde bol bol kahve, alışveriş, müzik, eğlence dolu günlerin ardından seneye de gitmeyi dört gözle bekler hale geldim. 


Gülümsemeli fotoğrafımla yazının sonuna gelirken diyorum ki; kahve içmek mutlu eder...


You Might Also Like

0 yorum

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *