Nothing in October

Perşembe, Ekim 06, 2016

Yeni aydan herkese Merhabalar.. En sevdiğim ay Ekim geldi (ve ben bunu yazdığım her ekim yazısında belirteceğim sanıyorum.) ve ben yeni ay için seçtiklerimle karşınızdayım. 

SALT GALATA


İlk olarak semtimiz Galata, mekanımız ise Salt Galata.. Salt Galata'nın o büyülü atmosferi içinde göreceğimiz Tek ve Çok isimli sergi 1955-1995 yılları arasında dönemin gelişen sanayileşme sürecinde tanışılan birçok nesne üzerinden bir araştırma yapıyor. Belirtilen tarihlerde toplumun kullanığı eşyalara, Türkiye'deki üretim tarihiyle ilgili notlara yer veriyor.
Sergiyle eş zamanda öğrenci atölyeleleri ve sinema gösterimleri olacak. 13 Kasım'a kadar görülebilecek sergi ile Salt bizleri yine bir tarih yolculuğuna çıkarıyor.

GAİA GALLERY ve REM ART SPACE

Şimdi sırada kapılarını 8 Eylül'de sanat severler için açmış bir sergi var. "Yumuşak Bir İnişi Takiben Dik Bir Uçurum" isimli bu iki sanat mekanın eş zamanlı sunduğu bir sergi. Sergide 'An' kavramının sanatsal üretim biçimiyle ilişkisini sorunsallaştırıyor. Bu bağlamda belleğin unutulamayan an'larına, ifade edemediklerine odaklanıyor.
Sergi 22 Ekim tarihine kadar görülebilir.. 

GALERİ-İST 

Galerist, Elif Uras’ın “Hayal Meyal” isimli 3.kişisel sergisini 23 Eylül- 6 Kasım tarihleri arasında sunuyor. Sergide sanatçının son dönem resim ve seramik çalışmaları yer alıyor. 
Sergi 6 Kasım'a kadar görülebilir...
Sergi basın bültenini okumak isterseniz tıklayın 

FOTO - İSTANBUL


Sırada fotoğraf sanatı ile güzide semtimiz Beşiktaştayız, Türkiye’den ve dünyadan 60 fotoğraf sanatçısını buluşturan Fotoistanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali 1 Ekim’de kapılarını açtı. Festival kapsamında 56 sergi, 5 panel, 6 sohbet, 250’yi aşkın portfolyo değerlendirmesi ve imza günleri düzenlenecek.  

30 Ekim'e kadar devam edecek festival için her türlü ayrıntı için tık.. Vee BONUS

3.İstanbul Tasarım Bienali  22 Ekim- 4 Aralık tarihleri arasında yapılıyor. Bu senenin konu..
 Ayrıntılar için tıklayın. 

You Might Also Like

0 yorum

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *