Noting in February

Pazar, Şubat 12, 2017


Şubat ayı geldiğine göre yeni bir sergi planı yaptım. Çok minimal görmezsem de ayıp olacak ve üzülürüm dediğim sergileri listeme eklediğim yeni yazım ile buradayım. Hemen listeleyeyim ki program belli olsun. Bu ay 3 sergi seçtim Akbank Sanat, Cam Galeri ve Mixer'daki sergiler listemde yerini aldı. Sergiler hakkında ufak bilgiler vereceğim, hemen başlayalım.


AKBANK SANAT


Akbank Sanat'da "Nonspaces/Yokyerler" isimli sergi görmek istediğim ilk sergi olarak listeye hızlı bir giriş yapıyor. Sergi mekan algımızla oynamayı ya da beğenimiz için hiper-reel mekanlar yaratmayı hedeflerken, bizlerin mekanı fiziksel olmayan, sosyal olmayan, geleneksel olmayan şekillerde algılamamıza ve deneyimlememize imkan vererek, bizim için yer olmayan yerler yaratıyor. Sergi mekanı da dahil olmak üzere bir çok mekana eleştirel bir bakış açısı oluşturulmasını hedefliyor. 

Sergi kapılarını 16 Aralık tarihinde açtı ve 4 Mart tarihine kadar görülebilecek. Yani sergiyi görmek için son ayımız koşun.. 

CAM GALERİ 


2.sırada Cam Galeri var. 14 Ocak'da kapılarını açtığı "Blind Date" isimli sergi ile iki sanatçıyı birden ağırlayan galeride Fotoğraf sanatçısı Cem Turgay ve ressam Ronald Versloot'un işlerini göreceğiz. Sergi 26 Şubat tarihine kadar devam ediyor olacak. 

MİXER


Listeye giren Mixer'daki sergi "Gözlemlenir Gerçekler" de 5 sanatçının farklı kişisel işlerini izleyebileceğiz. Sergi, gerçeklik kavramının göreceliliği ve gerekliliği üzerine bir inceleme yaparken algı unsurlarının etrafında şekillenen gerçeklik kavramı sorgulanıyor. Gözlemnlenir gerçekler sergisi 1 Mart tarihine kadar görülebilir. You Might Also Like

0 yorum

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *